Duben 2010

Prohlídka včel

30. dubna 2010 v 22:49 Moje včelnice
Dnešní odpoledne jsem vyrazil na prohlídku včelstev. Minule jsem je rozšířil a vložil stavební rámky a mezistěny. Většinu od soboty včely postavily a některé mezistěny už i zanesly medem. Plod jsem v nových plástech neviděl. Udělal jsem tedy přesun postavených mezistěn z plodiště nahoru a vložil nové.  Kde zbylo trochu místa, postavily včelky divočinu. U včel jsem byl skoro až do tmy a večer ještě stihl pálení čarodejnic.
kvete
mezistěna
stavebni
srdce
med0
med
med2

Řepka

29. dubna 2010 v 21:56 Včelí pastva
Nedávno jsem přidával fotky třešní a uběhlo sotva pár dní a v okolí se to doslova rozžlutilo. Nejdříve pampelišky a poté rozkvetla i řepka. Zastavil jsem se na poli s foťákem. Občas přilétla včelka a taky čmeláci mi mohutně bzučeli kolem hlavy. Na fotce dole je vidět dlouhý čmeláčí sosák. Jinak zásahy u včel jsem teď nefotil, protože nebyly k dispozici druhé ruce. Včely rostou před očima. Některé jsem přehodil do nových úlů a i ostatní jsem rozšířil přidáním nástavku nebo medníku. Byl jsem si taky kupovat jahody v jahodárně Vraňany a příjemně jsme si s majiteli poklábosili o včelaření. Používají včely k opylení jahodníků a prý to bez včel nebylo ono.
pampeliska
pole
repka
repka1
repka2
cmelak
cmelak2

Třešně

25. dubna 2010 v 21:48 Fotogalerie
Po dlouhé zimě se konečně vše probudilo k životu a přišla první pastva a ne jen pro oči. Pod Řípem je hodně třešní a tak jsem vyrazil něco vyfotit. Dokud jsem nevčelařil, tak jsem si toho ani nějak víc nevšímal, ale bohatě kvetoucí strom je vděčným objektem k focení. Škoda jen, že nebylo na květech víc včel.  
vcela
tresen
stromy
vetev

První radost

2. dubna 2010 v 22:46 Včelí pastva
Minule jsem fotil včely nosící pyl, ale nevěděl odkud, protože lísky se ani netknuly. Dneska jsem vystopoval, že létají na jívu. Včel tam byla spousta a taky čmeláci. Pak zalezlo slunko a zůstali jen čmeláci, asi jsou otužilejší. Zde je pár fotek a taky jeden vetřelec, co včelkám narušuje vzdušný prostor.
jiva
jiva1
nalet
letadlo