Prohlídka 2

5. května 2010 v 22:29
Po asi čtyřech dnech jsem opět vlezl do včel. U nástavkových úlů včely visely v podmetu a celkově byly úly plné, tak jsem jim přidal nástavek do kterého převěsil ze spodu zavíčkovaný plod. Chtěl jsem to zkusit bez mřížky, ale jelikož jsem nacházel matku v horním nástavku, raději jsem ji oddělil. Mezistěny i stavební rámky byly většinou vystavěny a tak jsem přidal další. V dvouprostorových úlech jsem našel hodně našlapané plodiště (medník už tam mám) a nemám už jak rozšířit. Jedině použití jiného medníku z vyřazeného úlu. Bude-li pasovat. Taky jsem našel matečníkové misky s larvičkami, což mě znepokojilo. Přitom jsem se snažil dát práci i prostor, ale asi to holky vidí jinak.
Tady se to pěkně klube na svět.
lihen Vpravo včela čerstvě vylíhlá, celá šedivá.
lihen3
lihen4
Tady to budou trojčata.
trojcata
Taky jsem zahlédl matku.
mamka
Občas ukápne med a ihned je o něj zájem.
Tady je vidět malý našlapaný úl. Včel je tam jako máku a navíc je ošklivo a nemají co dělat. Snad se to brzo otočí a vylétnou na řepku.
sklo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří L. Jiří L. | 6. května 2010 v 14:15 | Reagovat

já jsem rozšiřoval v sobotu celým NN se dvěma soušemi, 1SR a zbytek Ms. Dával jsem ho jako třetí pod horní čtvrtý, bohužel jsem se předtím nepodíval na dlouhodobou předpověď počasí a tak mám strach, že jsem je podtrhl ... chystám se na ně podívat v sobotu, jestli sobota neproprší ... máš parádní fotky, mohu se zeptat, čím fotíš? zdravím, Jiří L.

2 Jindra M Jindra M | 6. května 2010 v 14:36 | Reagovat

Focení mě hodně baví, ale jsem amatér. Koupil jsem si předloni od kamaráda lehce použitého Nikona D40 a jsem s ním velice spokojen. Dnes již opravdu dostupná zrcadlovka:  http://www.megapixel.cz/nikon-d40-cerny-af-s-18-55-za-skvelych-7-990-kc-s-dph Jinak dnes jsem byl v Ltm pro mezistěny. Nějak rychle mi mizí, tak si raději udělám zásobu. To počasí se mi taky nelíbí. Včelstva v nových úlech mají snad místa dost, ale v těch starých jsou hrozně nadupané. Všude mám tři nebo čtyři nástavky 39x24 a v těch dvouprostorových dvakrát třináct rámků, ale jestli jsem to rozšířil včas nebo naopak brzo, to vůbec nevím. Zvlášť když jsem tam našel matečníky. Zase brzy vyrazím na kontrolu. Díky a ať se daří.

3 Jiří L. Jiří L. | 6. května 2010 v 23:29 | Reagovat

Mám Olympus E500, taky zrcadlovka, obj. Zuiko 14-45, f3,5-5,6 ... a takovou fotku neudělám ... asi by to chtělo předsádku, ale na tu zatím nemám ... nebo je to v rukách ... ;-)

4 Jindra M. Jindra M. | 7. května 2010 v 0:44 | Reagovat

Já mám běžný setový objektiv 18-55. Rukama to nebude, já žádný velký fotograf nejsem, ale baví mě to. Já jiné aparáty moc neznám, ale myslím, že Nikon byla dobrá volba. Kupoval jsem ho od kamaráda a ten ho chválil. Ihned potom si koupil vyšší řadu taky od Nikonu. Lovu (snímků) zdar!

5 Jiří L. Jiří L. | 8. května 2010 v 23:41 | Reagovat

trochu jsem laboroval i studoval a zjistil, že na makro fotky to chce ruční ostření, automat na objektiv nastavený na široko, zblízka nezaostří ... dnes jsem kontroloval včera přelarvené matečníkové misky, 7 z 10 je přijato ... můj první větší úspěch .. :-o, ať se Ti plní medníky ... :-)

6 Jindra M. Jindra M. | 10. května 2010 v 8:17 | Reagovat

Tak to je fajn. Já to taky zkoušel, ale jak to dopadlo zatím nevím. Uvažoval jsem přímo o nějakém makro objektivu, ale je to moc peněz. Já to nemůžu porovnat, ale zatím se asi moc neplní. Vždycky když jsem byl zatím u včel, tak foukal silný vítr nebo byla zima a pršelo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama