Medobraní

12. června 2010 v 21:09 |  Moje včelnice
A je to tady! Přišel čas mého prvního vytáčení medu. Pořídil jsem si na poslední chvíli ještě nějaké vybavení, protože mám rád věci nové, čisté a snadno udržovatelné a pustil se do prvního "pokusného" úlu. Popravdě řečeno mě to trochu zaskočilo, protože jsem si myslel, že vytočím až po odkvetení řepky, která ovšem stále kvete. Soused mi ale říkal, že on už vytáčí a ať s tím prý také neotálím. Chtěl jsem stihnout  i akáty, které už rozkvétaly, takže jsem na to vletěl. (Jen podotýkám, že tento článek píši zpětně, se skluzem dvanácti dní)
  Nejdříve jsem jen tak večer po práci vytočil jeden úl. Bylo z něj 16kg medu a dle mého neodborného odhadu to nebyla jen řepka, ale asi i dost nektaru z třešní a kdoví co ještě. Každopádně med je dodnes tekutý a myslím i chuťově zajímavý.
  Druhá várka vytáčení se mi moc nepovedla, protože med obsahuje více vody než by měl. Do třetice jsem si to už pohlídal a bral jen opravdu pořádně zavíčkované plásty a med se i lépe skládal v sítku pod medometem. Zaujalo mě ale to, že po odvíčkování z buněk med doslova tekl jako voda. Myslel jsem, že právě tam bude ten nejhustší.
   Také jsem se byl podívat u souseda na sklepávání roje a zrovna vytáčel. Jeho med nemohl ani pořádně protéci sítkem a skládal se též víc. Nevím, ale příště mi asi nezbyde než méně poslouchat co dělá někdo jiný a řídit se vlastním rozumem, i když se mi zdálo nemožné, že by vlastnosti mého medu byly jiné než toho ve vedlejší zahradě.
Řepka stále kvete. V pozadí je vidět nejvyšší vrchol CHKO Kokořínsko - Vlhošť 614 m n.m.repka
Mé nové nádobíčko. Rád bych jej ještě rozšířil o pěkný odvíčovací stůl a medomet.nadoby
Tento jsem získal se včelami. Má takovou malou úpravu pohonu, ale docela mi vyhovuje.medomet
Med do každé kuchyně!med
vicka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 12. června 2010 v 23:04 | Reagovat

Juchů! Já vytáčela dnes. Bylo už ráno takové vedro, že se i vosk kroutil v medometu. Myslím, že i na to skládání medu má teplota vliv. Dneska jsme se málem skládali i my. :-D

2 Míra.P Míra.P | E-mail | Web | 14. června 2010 v 5:10 | Reagovat

Tak už máš vlastní medík a ten chutná nejlíp.Já jsem točil zase jednu várku v sobotu a med je tmavej jako z medovice.Na pohled by nikdo nepoznal že je to med od řepky.

3 PeterVapPY PeterVapPY | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 23:12 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama